Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10+1 dôvodov, prečo si nás získal nový vlajkový tablet Lenovo Tab P11 Pro

10+1 dôvodov, prečo si nás získal nový vlajkový tablet Lenovo Tab P11 Pro
TECHBOX
10+1 dôvodov, prečo si nás získal nový vlajkový tablet Lenovo Tab P11 Pro

Tablety už dnes nie sú vhodné iba na pasívnu zábavu, dokážu toho ďaleko viac. Presvedčila nás o tom nová vlajková loď Lenovo Tab P11 Pro, ktorá svojim výkonom, výbavou a funkciami takpovediac schová do vrecka aj mnohé, násobne drahšie notebooky. Pozrite sa na 10+1 dôvodov, prečo si nás v redakcii táto novinka získala.

1. Ultraľahký a štýlový

Doba plastová je dávno preč, dnes hrá prím prémiové duo kov-sklo. Lenovo Tab P11 Pro je prémiovým kúskom už na prvý pohľad, aj prvý dotyk. Elegantný dvojtónový dizajn je tvorený jednotnou hliníkovou zliatinou, vďaka ktorej tablet váži iba 485 gramov a na hrúbku má iba 5,8 milimetra – menej, než väčšina smartfónov.

Pri týchto parametroch sa vám Lenovo Tab P11 Pro v batohu či kabelke v dobrom slova zmysle stratí, vďaka čomu sa z neho stáva ideálny parťák na každé pracovné stretnutie alebo rodinný výlet. Pri prenášaní sa oň však nemusíte báť, hliníková zliatina sa nepoddá ani silnejšiemu tlaku a pred ostatnými nástrahami o ochráni magnetický obal s textilným povrchom, ku ktorému sa ešte dostaneme.

2. Špičkový displej, ktorý myslí aj na váš zrak

Lenovo v prémiovej výbave pokračuje aj pri displeji a nový Tab P11 Pro vybavilo špičkovým 11,5“ OLED panelom schopným vykresliť viac ako miliardu farieb pri jase až 500 nitov s vysokým dynamickým rozsahom pod záštitou technológie Dolby Vision. Spoľahnúť sa tak môžete na dokonalý zážitok z filmov, seriálov či hier, ale zároveň aj ochranu vášho zraku. Ako to?

Už samotný OLED panel totiž dokáže oproti bežným LCD panelom vyžarovať až o 70 % menej modrého svetla, ktoré je známe svojim negatívnym vplyvom na kvalitu spánku. K tomu sa navyše v prípade novinky Lenovo Tab P11 Pro pridáva aj certifikácia TUV Rheinland Eye Comfort, ktorá zaručuje nízku námahu zraku aj pri dlhodobom používaní tabletu.

Po softvérovej stránke sa k tomu navyše pridáva aj Režim ochrany zraku dodatočne potláčajúci modré farby na displeji a voliteľný tmavý vzhľad systému, ktorý si môžete aktivovať manuálne, alebo aj automaticky so západom slnka.

3. Kino a konferenčné centrum v jednom

Ku špičkovému displeju samozrejme patrí aj špičkové audio a Lenovo Tab P11 Pro nezaváha ani v tomto smere. Po stranách má umiestnené štyri reproduktory ladené obľúbeným výrobcom JBL doplnené o technológiu Dolby Atmos, ktoré dokážu simulovať kvalitné 360​​° ozvučenie tak, ako to poznáte aj z kinosál. Vďaka ich dômyselnému umiestneniu si navyše môžete byť istí, že zvukový efekt bude orientovaný vždy správne, či už budete mať tablet otočený na šírku, alebo výšku.

Pri sledovaní filmov a seriálov, ale aj pri hraní hier či počúvaní hudby sa môžete tešiť na plný zvukový rozsah vrátane poctivých hĺbok a pri videohovoroch zas na jasné vykreslenie hlasov ostatných účastníkov. Rovnako zreteľne vás budú počuť aj ostatní vďaka duálnej zostave mikrofónov umiestnených na vrchnej hrane tabletu, ktoré spoľahlivo zachytia váš hlas aj v hlučnom prostredí.

4. Biometria na každú príležitosť

Hoci takmer celú prednú stranu tabletu pokrýva displej, do tenkých rámčekov nad neho sa zmestil ešte jeden dôležitý prvok – duálny 8 Mpx fotoaparát s ToF senzorom. Okrem videohovorov a selfie fotografií sa táto zostava stará aj o automatické odomknutie systému snímaním vašej tváre.

Ak vám pri odomykaní tabletu týmto spôsobom napadla súčasná potreba nosenia rúška, nemusíte mať obavy. Lenovo Tab P11 Pro je totiž súbežne vybavený aj skenerom odtlačkov, ktorý je zabudovaný priamo do zapínacieho tlačidla. Tablet tak môžete odomknúť prakticky mimovoľne už len tým, že si ho vezmete do rúk a tlačidlom prebudíte jeho obrazovku.

5. Dokumenty, aj dôležité momenty

Fotoaparáty samozrejme Lenovo Tab P11 Pro nemá iba vpredu, ale aj vzadu. Opäť ide o duálnu zostavu snímačov, v rámci ktorej sa o klasické fotografie a videá v rozlíšení Full HD postará 13 Mpx širokouhlý snímač, zatiaľ čo sekundárny 5 Mpx snímač zabezpečuje ultraširokouhlé snímky.

Duálny fotoaparát tak hravo využijete aj na zachytenie vašich zážitkov, no vďaka zabudovanému skeneru priamo v prostredí aplikácie fotoaparátu rovnako aj na sken dôležitých pracovných dokumentov, zmlúv alebo fotografií. Tie môžete okamžite preniesť do ďalších aplikácií pre ich ďalšiu úpravu alebo zdieľanie.

6. Z tabletu plnohodnotný notebook, len tak

Pripravenosť novinky Lenovo Tab P11 Pro aj na serióznu prácu sme už naznačili v predchádzajúcich bodoch. To „pravé orechové“ však začína až v momente, keď k nemu pripojíte klávesnicu akoby vzatú priamo z notebookov Lenovo.

Voliteľná klávesnica sa k tabletu pripája pomocou magnetov a štyroch pogo pinov na jeho spodnej strane. Klávesnicu stačí priložiť k tabletu a tá sa k nemu okamžite pevne prichytí na správne miesto. Vyššie spomínaný magnetický obal na zadnej strane v tejto kombinácii slúži ako stojan s ľubovoľným náklonom.

Ak ste niekedy písali na notebooku od Lenova, pri tejto magnetickej klávesnici sa budete cítiť ako doma. Klávesnica ponúka matný povrch, zdvih 1,3 milimetra a 3-milimetrové medzery medzi písmenami, ktoré zaručujú správnu ergonómiu a zároveň aj dostupnosť všetkých dôležitých kláves.

Do priestoru pod klávesnicou sa dokonca zmestil aj prekvapivo veľký touchpad s mechanickými spínačmi pre pravé i ľavé tlačidlo myši, ktorý vám umožní ovládať aplikácie ešte presnejšie. Ak preferujete skôr klasickú myš, tú môžete k tabletu pripojiť cez Bluetooth alebo port USB-C na bočnej strane tabletu.

7. Pracovný režim

Počítač ale nie je počítačom iba vďaka klávesnici a myške, ale najmä vďaka operačnému systému a softvéru pripravenému na prácu a jednoduchý multitasking. Tieto aspekty má Lenovo Tab P11 Pro v malíčku aj napriek tomu, že je postavený na primárne mobilnom operačnom systéme Android.

Po pripojení magnetickej klávesnice sa totiž celý systém prepne do tzv. Pracovného režimu. Ten spočíva nielen v zobrazení spodnej lišty s ikonami zapnutých aplikácií, ale najmä v spúšťaní aplikácií v samostatných plávajúcich oknách. V jednom okne tak môžete pracovať s vašimi pracovnými dokumentami, v druhom pripravovať príspevok na sociálnu sieť a v treťom zas napríklad sledovať váš obľúbený seriál či četovať s priateľmi.

8. Fantázii sa medze nekladú

Či už ste kreatívna duša, alebo si len počas stretnutí radi píšete poznámky ručne, Lenovo Tab P11 Pro si vás v oboch prípadoch hravo získa. Medzi jeho voliteľné príslušenstvo sa totiž radí aj aktívne dotykové pero Lenovo Precision Pen 2 schopné rozpoznať až 4 096 úrovní tlaku a náklonu.

Kreslenie, písanie či precízna práca s grafikou je vďaka tomuto peru úplná hračka. Na jedno nabitie navyše vydrží až 100 hodín, pričom na nabíjanie vstavaného akumulátora využíva rovnaký port USB-C, ako samotný tablet.

9. Online vždy a všade

Už v tomto bode je Lenovo Tab P11 Pro perfektným parťákom na zábavu i prácu doma i mimo neho, ešte ďalej to ale posúva jeho natívna podpora mobilných sietí. Do slotu, ktorý mimochodom môžete využiť aj na rozšírenie jeho internej pamäte s kapacitou 128 GB, stačí vložiť mobilnú či dátovú nanoSIM kartu, ktorá vám zabezpečí stabilné internetové pripojenie aj mimo dosahu Wi-Fi sietí.

10. Výdrž sa ráta na dni

Takáto nálož funkcií si samozrejme vyžiada aj značnú dávku energie. Lenovo Tab P11 Pro je preto vybavený 8 600 mAh batériou, ktorá podľa špecifikácií zabezpečí jeho výdrž až 8 hodín pri prehliadaní webu a až 15 hodín bežného používania, resp. sledovania filmov, seriálov či videí uložených v zariadení.

Toto sú samozrejme laboratórne čísla, ktoré počítajú s aktívnym využívaním tabletu a všetkých jeho funkcií naplno. V reálnych podmienkach nám v skutočnosti Lenovo Tab P11 Pro pri ľahkej kancelárskej práci a oddychu pri streamingu vydržal pokojne aj viacero dní. Pribalená nabíjačka s výkonom 20 W sa zas aj v priebehu rušného dňa dokáže postarať o rýchle doplnenie energie, zhruba štvrtinu kapacity batérie dokáže doplniť už v priebehu 30 minút.

11. Tri zariadenia za cenu jedného

Ako ste sa mohli presvedčiť pri predchádzajúcich bodoch, Lenovo Tab P11 Pro dokáže vďaka voliteľnej klávesnici s touchpadom a perom hravo nahradiť notebook a vďaka operačnému systému Android s podporou všetkých mobilných aplikácií, duálnemu fotoaparátu a podpore mobilných sietí do istej miery aj bežný smartfón. No a popri tom je to samozrejme ešte stále aj tablet s vynikajúcim kompaktným šasi, výkonným hardvérom a dlhou výdržou batérie.

Aj napriek takto bohatej výbave a obrovským možnostiam využitia si Lenovo Tab P11 Pro v balení aj so spomínaným perom Lenovo Precision Pen 2 a klávesnicou Folio Keyboard v hodnote 180 € môžete na Slovensku zakúpiť za cenu už od 729 €, čo je na tak technológiami a možnosťami nabité zariadenie skutočne fantastická cena.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom Lenovo (Slovakia).

Zdroj