Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nie len hráčov potešia pod stromčekom hry, máme 10 tipov na tie najlepšie

Nie len hráčov potešia pod stromčekom hry, máme 10 tipov na tie najlepšie
Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Nie len hráčov potešia pod stromčekom hry, máme 10 tipov na tie najlepšie
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Menej ako 2 mesiace. Toľko ostalo do najkrajšieho sviatku roku. Aby nehrozili predvianočné stresy, pripravili sme si pre vás ďalšiu časť nášho tematického seriálu s tipmi na darčeky. Tentokrát sme sa venovali videohrám, ktoré by nemali chýbať pod stromčekom.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii – Čo pod stromček (ČPS).

Čo treba vedieť pred kúpou?

Podobne ako sme písali minulý rok, v prvom rade treba vyberať hry podľa záujmov a obľúbeného žánru hráča. Obľubuje skôr športy, závodné hry, stratégie, RPG či multiplayerové strielačky? Žánrov je nespočetne veľa a treba vedieť, aké hry obľubuje váš syn/dcéra, kamaráti či manžel/manželka.

Po druhé musíte vedieť, na akú konzolu hru kupujete. Do nášho zoznamu sme zaradili hry na tri hlavné konzoly – PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch, no pribudli tiež streamovacie služby, ktoré zažívajú rozmach aj vo svete videohier. V obchodoch ale kúpite aj hry na handheld konzoly ako napríklad Nintendo 3DS či staršiu generáciu konzol PlayStation 3 a Xbox 360. Tie sme do zoznamu nezaradili. Pod každou hrou sú napísané podporované platformy.

Zdroj | Nintendo

Netreba tiež zabúdať na vek hráča a dbať na ratingové hodnotenie hry. Na krabičke hier nájdete vždy odporučenú vekovú hranicu. Ak je hra vhodná pre deti, väčšinou je označená 3+. Na hrách však môžete nájsť aj označenie 16 alebo 18. Takéto tituly väčšinou obsahujú násilný obsah, vulgárny jazyk alebo zobrazovanie drog či alkoholu.

V prípade, že si neviete rady, akú hru vybrať a bojíte sa, že vyberiete zle, existuje elegantné riešenie v podobe kúpenia kreditu na internetový store, ktorý má každá konzola zabudovaný. Kúpenie takéhoto kreditu umožní hráčovi si vybrať a stiahnuť ľubovoľnú hru cez digitálny obchod.

Čo sa týka cien hier, do nášho zoznamu sme vyberali nové tituly, ktoré vyšli tento rok. Tie sa pohybujú v cenách od 25 do 70 eur. Ak sa rozhodnete siahnuť po starších hrách, môžete ich kúpiť aj za menej.

Zdroj | Fitbit

Zhrnutie

  • Pred kúpou si zistíte, na akú konzolu hru kupujete
  • Rozhodnite sa pre ten správny žáner. Závodná hra asi hráča, ktorý obľubuje stratégie baviť nebude
  • Podľa veku hráča vyberajte aj hru
  • Miesto hry môžete kúpiť aj kredit na internetový obchod, kde si hráč sám vyberie, čo je preňho najlepšie
  • Ceny hier sa pohybujú od 10 eur do 60. Nové hry kúpite od 30/40 eur vyššie

Apple Arcade

4,99 € mesačne (prvý mesiac zdarma)

iOS, macOS, tvOS

Prečo kúpiť?

Kvalitné hry od nezávislých herných štúdií v rámci jedného balíčku od Apple. Streamovacia herná služba Apple Arcade bola nedávno spustená a za rozumnú mesačnú cenu ponúka desiatky herných titulov pre vaše Apple zariadenia.

Prečo nekúpiť?

keďže služba bola spustená iba nedávno, stále má množstvo chýb a nové hry pribúdajú pomaly. Aj z tých dostupných vás nemusia zaujať všetky.

Call of Duty: Modern Warfare

69,90 €

PC, PS4, Xbox One

Prečo kúpiť?

Vojnové hry z prvej osoby boli vždy populárne. Séria Call of Duty si napriek grafickým nedostatkom drží svoju kvalitu už niekoľko rokov. Novinka má priniesť návrat do modernej vojny, pôvodne najúspešnejšej sérii v rámci značky Call of Duty. Hlavnou devízou nového dielu bude vynovený engine a tiež návykový multiplayer s podporou cross-platformového hrania. Okrem neho hra ponúkne aj kooperatívny režim Spec Ops.

Prečo nekúpiť?

Pri Call of Duty býva častá výčitka krátka dĺžka kampane. Výnimkou nie je ani najnovší diel. Single-player ponúka približne 6-hodinovú príbehovú kampaň. Na rozdiel od iných vojnových hier, séria Call of Duty je tiež známa lineárnosťou a arkádovosťou, ktorá nemusí sadnúť každému. Upozorňujeme, že hra nie je vhodná pre maloletých hráčov.

Crash Team Racing

34,90 €

PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Prečo kúpiť?

Perfektné arkádové závody z PlayStation 1, ktoré sa tento rok vrátili vo vynovenom šate. Okrem novej grafiky nechýbajú nové možnosti hry vrátane nových levelov. Hra ponúka zábavnú hrateľnosť, ktorú oceníte najmä v partii kamarátov. Závody podporujú lokálny multiplayer až pre 4 hráčov. Hra sa ideálne hodí pre celú rodinu a pokiaľ premýšľate nad hrou pre deti, pri tejto určite nebudú sklamané.

Prečo nekúpiť?

Arkádové závody môžu po čase pôsobiť stereotypne. Keďže ide o arkádovú hru, niektorým hráčom môže prekážať nedokonalá umelá inteligencia počítačových súperov.

Death Stranding

69,90 €

PS4

Prečo kúpiť?

Hra vychádza až začiatkom novembra, no už teraz sa o nej hovorí ako o hre roku. Z dielne herného vizionára Hidea Kojimu príde vizuálne-nádherný titul, ktorý bude zameraný na pútavý príbeh, originálnu hrateľnosť a tiež perfektné herecké výkony svetoznámych hercov. Táto hra nesmie chýbať v poličke žiadneho dospelého hráča.

Prečo nekúpiť?

Napriek obrovským očakávaniam si treba počkať na vydanie hry, ktoré môže byť samozrejme spojené aj so sklamaním. Keďže do dnes nikto poriadne nevie, v čom presne bude spočívať hrateľnosť a o čom bude čudný príbeh, môže dôjsť k určitému rozčarovaniu. Treba si samozrejme počkať na recenzie.

Pozrite si

10 hier pod stromček, ktoré potešia každého hráča

Need for Speed Heat

68,90 €

PS4, PC, Xbox One

Prečo kúpiť?

Nablýskané autá, pocit z rýchlosti a rozmazávajúce sa cesty. Tak sa dá charakterizovať séria Need for Speed, ktorá tento rok príde už so svojim 24. dielom. Novinka bude dostupná začiatkom novembra a ponúkne závody cez deň aj v noci. Nebudú chýbať populárne naháňačky s policajnými jednotkami a prepracovaný tuning.

Prečo nekúpiť?

Keďže ide o arkádové závody, nemôžete čakať žiadnu simuláciu na štýl Forzy či Gran Turisma. Nevýhodou tiež môže byť chýbajúci split-screen multiplayer, čo je pri sérii Neeed for Speed určite škoda. Podobne ako pri Death Stranding, aj tu si treba pred kúpou počkať na recenzie, keďže ako vždy to môže dopadnúť zle.

Nintendo Labo VR Kit

69,90 €

Nintendo Switch

Prečo kúpiť?

Ideálny balíček pre mladšieho hráča. Spoločnosť Nintendo originálnym spôsobom vydáva kartónové rozšírenia pre svoju konzolu Switch. Balíček Labo VR Kit konkrétne umožňuje si z kartónu poskladať VR okuliare. Výhoda Labo série je, že si môžete kupovať rôzne rozšírenia a teda ponúka bohaté možnosti hrateľnosti, ktorá nespočíva iba v pozeraní do obrazovky, ale aj manuálnej práci s papierom.

Prečo nekúpiť?

Hry pre Labo sú jednoduché a môžu rýchlo omrzieť. Cena celého balíčka nie je zrovna najnižšia, no výrobca umožňuje kupovať časti oddelene.

https://www.youtube.com/watch?v=Bx7RBZeR8Mc

NHL 20

66,90 €

PS4, Xbox One

Prečo kúpiť?

V našom zozname nemôže chýbať ani poriadny hokej. Tohtoročné NHL-ko ponúka nový zábavný režim Elimination, v ktorom ide o postupné vyraďovanie v hre 3 na 3. Vylepšením oproti minulému roku prešla aj hrateľnosť. Aj tak je to však stále to isté zábavné NHL, ktoré je ideálne pre partiu kamošov počas večierku.

Prečo nekúpiť?

Nevýhodou je grafická zaostalosť a tiež vysoká cena, za ktorú dostanete v podstate veľmi podobnú hru, čo minulý rok, ktorá sa už teraz dá kúpiť za menej ako polovicu. Každoročné kopírovanie hry s drobnými zmenami je to, čo sa hre zvykne najviac vyčítať.

Pozrite si

10 kompaktných fotoaparátov pre najnáročnejších

Star Wars: Jedi Fallen Order

69,90 €

PS4, Xbox One, PC

Prečo kúpiť?

Predtým, než sa na Vianoce dočkáme vyvrcholenia série Star Wars, príde už v novembri aj dlho-očakávaná príbehová hra z tohto sci-fi univerza. Hra ponúkne akciu z pohľadu tretej osoby s prepracovaným príbehom a atmosférou, akú poznáme zo sledovania Star Wars filmov. Nebude samozrejme chýbať svetelný meč.

Prečo nekúpiť?

Niektorí fanúšikovia sú sklamaní, že autori neponúkajú možnosť vstúpiť na temnú stranu sily. Nedostatkom pre niektorých tiež môže byť chýbajúci multiplayer.

Super Mario Maker 2

54,90 €

Nintendo Switch

Prečo kúpiť?

Čo môže byť lepšie než kreatívna hra zo sveta legendárneho Super Maria? Druhé pokračovanie Super Mario Maker vylepšilo hrateľnosť po všetkých stránkach a ponúka vynikajúcu zábavu, ktorú si môžete užiť aj v multiplayeri. V tejto hre ide o tri veci – hranie, tvorenie a zdieľanie s celým svetom.

Prečo nekúpiť?

Fanúšikovania jednotky môžu byť sklamaní, že chýba podpora pre Amiibo kostýmy a tiež chýbajúca možnosť vytvárať 3D levely.

Tropico 6

34,90 €

PC, PS4, Xbox One

Prečo kúpiť?

Vráťte sa do banánovej republiky v tejto skvelej stratégii. Nie je nič lepšie, ako si v zimných mesiacoch zahrať Tropico so svojou latinskou atmosférou a hudbou. V hre si budujete svoj ostrov a ako diktátor môžete rozhodovať o osude vášho štátu. Hra je ideálna pre milovníkov real time stratégií.

Prečo nekúpiť?

Hra nemusí sadnúť každému pre svoju komplexnosť a niekedy aj náročnosť misií. Pre milovníkov série môže byť tiež sklamaním, že oproti minulým dielom neponúka 6. diel toľko noviniek.

Pozrite si

8 televízorov s rozlíšením 4K Ultra HD do 500 €

Veríme, že ste si v našom zozname herných vianočných tipov vybrali a že urobíte niekomu radosť pod stromčekom kvalitným herným titulom.