Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 plne bezdrôtových slúchadiel nie len pre iPhone 7

10 plne bezdrôtových slúchadiel nie len pre iPhone 7
Michal Spiegel
10 plne bezdrôtových slúchadiel nie len pre iPhone 7

3,5 mm jack je mŕtvy, nech žijú bezdrôtové slúchadlá! Nie nadarmo sa hovorí, že Apple udáva trendy a tak je to (žiaľ) aj s audiom. Po zrušení 3,5 mm jacka sa bude oveľa viac výrobcov sústrediť na uspokojenie zákaznikov, ktorí sa budú skôr pozerať po plne bezdrôtových slúchadlách, než po tých, ktoré zapojíte cez legendárny jack.

Ak uprednostňujete klasické mostové slúchadlá, prečítať si o 15 najzaujímavejších bezdrôtových slúchadlách môžete v našom utorkovom článku.

Dnes však pre vás máme výber plne bezdrôtových štuplových slúchadiel, ktoré aktuálne trh ponúka, alebo v najbližšej dobe bude ponúkať.  Výber nie je príliš veľký, keďže výrobci sa skôr zameriavajú na čiastočne-káblové slúchadlá typu Jabra.

Pozrite si

15 najzaujímavejších bezdrôtových slúchadiel nielen pre smartfóny

Vrece sa s nimi začalo trhať až tento rok, takže ich nie je mnoho, ale aj tu sa nájde niekoľko výnimočných kúskov. Náš predpoklad je, že skutočný rozmach plne bezdrôtových slúchadiel bude v roku 2017.

Cenovo sa väčšina slúchadiel pohybuje od 100 do 250 dolárov. Poďme sa na ne pozrieť.

Apple AirPods

Cena: 159 dolárov (cca 140 euro)

Čerstvá novinka od jabĺčkovej firmy vás príjemne prekvapí cenou, aj inovatívnym dizajnom. Slúchadlá sa predávajú po vzore konkurencie v prenosnom doku, ktorý slúchadlá zároveň nabíja.

Zdroj | Apple

Výhodou je jednoduché spárovanie a pripojenie k smartfónu, ktoré spustíte len otvorením krabičky. Biela elegantná farba charakteristická pre Apple produkty vás určite očarí.

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie päť hodín. Na rozdiel od konkurencie, Apple AirPods sú minimálne o štvrtinu lacnejšie. Dostupné budú až v októbri.

Bragi Headphone

Cena: 150 dolárov (cca 133 euro)

Z plne bezdrôtových slúchadiel patria k tým lacnejším. Nedisponujú síce NFC, ale nájdete tu technológiu Audio Transparency pre okamžité stíšenie hudby pre počúvanie okolia. Slúchadlá Bragi vám budú prehrávať hudbu po dobu šiestich hodín bez nabitia.

Zdroj | Bragi

Dostupné by mali byť už v novembri. Ak si ich predobjednáte teraz, dostanete ich za zvýhodnenú cenu 119 dolárov.

Ak sa vám nechce čakať až do novembra, môžete siahnúť po ich staršiemu bratovi Bragi Dash, ktoré kombinujú smart funkcie, integrovaný prehrávač hudby, štýlový dizajn a cenu 299 dolárov.

Samsung Gear IconX

Cena: 229 euro

Slúchadlá Samsung Gear IconX sa objavili v priebehu leta na trhu s bezdrôtovými slúchadlami. Očakávané slúchadlá však príliš neprekvapili a aj v našej recenzii si odniesli nie príliš prívetivé hodnotenie.

Medzi mínusy patrí najmä nízka výdrž batérie, problematické nahrávanie hudby a vysoká cena. Na druhej strane sú dizajnovo veľmi pekne zvládnuté a disponujú množstvom smart senzorov.

Samsung navyše pristúpil k zákazníkom selektívne, keďže možnosť preniesť hudbu z telefónu do slúchadiel majú iba tí, čo vlastnia Galaxy smartfón práve od Samsungu. Ostatní sa musia uspokojiť s prenášaním hudby cez PC, alebo počúvaním cez Bluetooth.

Earin

Cena: 199 dolárov (cca 177 euro)

Bezdrôtové slúchadlá, ktoré sa zrodili v kampani na Kickstarteri ešte v roku 2014 a zožali ohromný úspech. V kampani sa zamerali primárne na hudbu a na nízku cenu. Preto v slúchadlách neboli žiadne extra prídavné funkcie (smart, mikrofón, svetlá, senzory)

Na rozdiel od ostatných ponúkajú veľmi malý rozmer a jednoduchý dizajn, čím sa ideálne hodia na cesty.

Kanoa

Cena: 199 dolárov (cca 177 euro)

Slúchadlá, ktoré podľa mňa vyhrávajú po dizajnovej stránke. Ergonomický päťuholníkový tvar by mal ideálne sadnúť do každého ucha.

Zdroj | Kanoa

Nechýba nabíjacia krabička na 4 nabitia, 4 hodinová výdrž a vode-odolnosť. Vyzerajú naozaj špicovo, no vychádzajú až na jar 2017.

Motorola VerveOnes+

Cena: 249 dolárov (cca 221 euro)

Vode-odolné štýlové slúchadlá od Motoroly prekvapia najmä pekným dizajnom a zaujímavou nabíjacou krabičkou. Výdrž za pomoci krabičky dosahuje 12 hodín.

Zdroj | Motorola

V recenziách zákazníkov dopadli slúchadlá skôr priemerne a vyčítajú im najmä občasnú zlú synchornizáciu, či vypadávanie.

SB-1

Cena: 110 dolárov (cca 97 euro)

Z našeho výberu najlacnejšie slúchadlá ponúkajú veľmi jednoduchý dizajn, no tiež ich dostanete s nabíjacou krabičkou.

Zdroj | streit tech

Disponujú však aj mikrofónom a multifunkčným tlačidlom. Sú odolné voči potu a na jedno nabitie vydržia od 4 do 8 hodín. Nabíjajú sa iba hodinu.

Nuheara IQbuds

Cena: 250 dolárov (cca 222 euro)

Inteligentné slúchadlá, ktoré uspeli v kampani na Indiegogo ponúknú kvalitný zvuk, tradičnú nabíjaciu krabičku a inteligentné potláčanie zvuku. Navyše sa dajú ovládať pomocou dotyku.

Zdroj | Nuheara

Vychádzajú až vo februári 2017 a cena bude celkom vysokých 250 dolárov.

Onkyo W800BT

Cena: 299 dolárov (cca 266 euro)

Výdrž batérie kvalitných Onkyo slúchadiel, ktoré boli predstavené ešte na minuloročnej výstave IFA 2015, je 12 hodín.

Nabíjacia krabička je trochu veľká a to isté platí o cene, no na druhej strane pri značke Onkyo máte kvalitu zvuku zaručenú.

Pozrite si

AirPods sú prvé kompletne bezdrôtové slúchadlá od Apple

Jabra Elite Sport

Cena: 250 dolárov (cca 222 euro)

Jabra nerobí len polo-bezdrôtové slúchadlá, ale na výstave IFA 2016 predstavila svoje plne bezdrôtové slúchadlá. U Jabry máte tiež záruku kvality, keďže sa častokrát považujú za najlepšie športové slúchadlá, aké sú na trhu dostupné.

Elite Sport slúchadlá disponujú snímačom srdcového tepu a fitness aktivity. Slúchadlá vychádzajú 30. októbra.

Zdroj