10 najvýkonnejších smartfónov na trhu (december 2021)

ZDROJ | Nubia

Pravidelný pohľad na tie najvýkonnejšie smartfóny na trhu za posledný mesiac je späť aj v novom roku. Kým sa na trhu poriadne presadí najnovší vlajkový čipset od spoločnosti Qualcomm, si zatiaľ rebríček podelí duo Snapdragon 888 a 888 Plus. Najväčšie zmeny očakávame až na jar.

Môže to znieť neuveriteľne, no rebríčku najvýkonnejších zariadení za december 2021 kraľuje smartfón vydaný ešte v marci! Samozrejme, reč je o modeli Nubia Red Magic 6, ktorý si túto priečku v závere minulého roka obhájil aj napriek tomu, že pod povrchom má už o niečo starší čipset Snapdragon 888. Podpísalo sa pod to nielen jeho 16 GB RAM, ale zrejme aj kvalitné chladenie.

Hoci by sme to hádali skôr na opačné poradie, druhá priečka je už pochopiteľnejšia. Figuruje na nej totiž (ASUS) ROG Phone 5s Pro, ktorý je vybavený výkonnejším čipsetom Snapdragon 888 Plus a až 18 GB RAM, ktorý bol vydaný v auguste minulého roka. Je pomerne zvláštne, že s takouto výbavou sa ASUS neumiestnil s prehľadom na prvom mieste.

Spoločnosť mu v prvej trojke robí jeho súrodenec ROG Phone 5, ktorý je až na slabší procesor v podstate identický s modelom ROG Phone 5S Pro. Napokon, ani ich skóre nie je až tak rozdielne. Nižšie už nájdete kompletný rebríček. Výsledné skóre napravo je vždy priemerným skóre nameraným za dané obdobie.

ZDROJ | AnTuTu

Keďže v ríši Apple zariadení sa toho v závere roka príliš nezmenilo, nie je veľkým prekvapením, že na vrchole rebríčka naďalej figurujú najnovšie tablety iPad Pro 5 v 12,9 a 11“ verzii. Najvýkonnejším smartfónom z portfólia Apple je podľa očakávaní iPhone 13 Pro Max, ktorý má oproti štandardným verziám k dispozícii jedno grafické jadro navyše. Klasický iPhone 13 skončil na 10. mieste.

ZDROJ | AnTuTu

ZdrojAnTuTu

Komentáre k článku