Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najsledovanejších seriálov na Netflixe za rok 2020

10 najsledovanejších seriálov  na Netflixe za rok 2020
Michal Spiegel
10 najsledovanejších seriálov  na Netflixe za rok 2020

Napriek celosvetovej zdravotnej aj ekonomickej kríze zažil Netflix minulý rok obrovský rast nových používateľov, čo malo výsedok v podobe vysokej sledovanosti. Tu je zoznam 10 najsledovanejších seriálov a televíznych šou za minulý rok na tejto streamovacej službe.

Štatistiky uverejnil server Independent a pozostávajú z oficiálnych čísel, ktoré počítajú každého diváka, ktorý pozeral konkrétnu šou alebo seriál aspoň 2 minúty. Čísla sú merané počas prvých 28 dní, od kedy je relácia dostupná na Netflixe.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

1. La Casa de Papel (Money Heist) – Season 4

65 miliónov divákov

Populárny španielsky seriál sa minulý rok dočkal svojej štvrtej série a stal sa tak najpozeranejším seriálom za rok 2020. Pokiaľ ste s týmto úspešným kriminálnym seriálom ešte nemali tú česť, zápletka spočíva v obsadení španielskej kráľovskej mincovne, kde si chce vytlačiť 2,4 miliardy eur organizovaná skupina zlodejov.

2. Tiger King

64 miliónov divákov

V tesnom závese za Money Heist excelovala dokumentárna séria Tiger King. Bizárny príbeh zo zákulisa chovu mačkovitých šeliem s výstrednými postavami a podsvetím, o ktorom ste nemali ani tušenia. Séria si získala divákov najmä kvôli uvedeniu v dobe, kedy sa minulý rok začala prvá vlna lockdownov.

3. The Queen’s Gambit

62 miliónov divákov

Dramatická mini-séria, ktorá sleduje príbeh Beth Harmon, sirotu, ktorá sa stáva závislá na liekoch a ktorá v sebe objavuje obrovský šachový talent. Príbeh je spracovaním knižnej adaptácie od Waltera Tevisa. Ideálny seriál, ktorý sa oplatí vidieť na jeden záťah. Zaujímavosťou je, že uvedenie tohto seriálu na trh malo za následok zvýšenie predajnosti šachových setov po celom svete.

https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI&t=23s

4. Too Hot to Handle

51 miliónov divákov

Do prvej desiatky sa dostala aj reality šou, ktorej zmysel spočíva v tom, že na tropickom ostrove majú rande mladí, nezadaní a dobre vyzerajúci ľudia. Háčik je v tom, že sa musia vzdať sexu, aby vyhrali hlavnú cenu 100 000 dolárov. Je prekvapením, že táto šou sa dostala na 4. miesto v sledovanosti.

https://www.youtube.com/watch?v=rArqwuwS7mw

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

5. Ratched

48 miliónov divákov

Netflix otvoril jesennú sezónu novým veľkým seriálom, v ktorom si hlavnú úlohu strihla talentovaná Sarah Paulson. Príbeh seriálu rozšíril históriu jednej z ikonických záporných filmových postáv – Mrs. Ratched, sestričky z psychiatrickej liečebne z filmu Prelet nad kukučím hniezdom od režiséra Miloša Formana.

6. The Umbrella Academy – Season 2

48 miliónov divákov

Druhá séria úspešného sci-fi seriálu zo sveta superhrdinov, ktorý je inšpirovaný komixom. Dej sleduje superhrdinov, ktorí sa v 80. rokoch narodili za zvláštnych okolností ženám, ktoré nevykazovali známky tehotenstva až do samotného pôrodu.

https://www.youtube.com/watch?v=Me0eoCwLj-A

7. Never Have I Ever

40 miliónov divákov

Komediálny seriál o američanke indického pôvodu, ktorá sa chce z miestneho outsidera stať obľúbenou. Klišé príbeh si získal množstvo fanúšikou najmä vďaka odvážnemu humoru a výbornej atmosfére.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

8. Space Force

40 miliónov divákov

Dlho-očakávaná hviezdne obsadená sci-fi komédia o jednotke vesmírneho nasadenia, ktorú sa rozhodne vytvoriť americká armáda na ovládnutie vesmíru. Seriál lákal na hviezdne obsadenie v podobe Stevea Carella a Johna Malkovicha, no podľa recenzií išlo skôr o priemer.

https://www.youtube.com/watch?v=l4mY2asIjWk

9. Lucifer – Season 5

38 miliónov divákov

Fantasy komediálny seriál sa minulý rok vrátil vo svojej piatej sérii. Pokiaľ ste so seriálom ešte nezačali, určite mu dajte šancu, keďže ponúka výborný mix zábavy a výborného scenára. Príbeh sleduje diabla Lucifera, ktorý v Los Angeles vedie nočný podnik a zoznamuje sa s detektívom z oddelenia vrážd.

10. Floor is Lava

37 miliónov divákov

Na desiatom mieste v sledovanosti sa umiestnila opäť reality šou, tentokrát bizárnosť, v ktorej ide o to, aby účastníci prešli dráhu a nespadli do červenej tekutiny, ktorá ma pripomínať lávu.

 

Zdroj