Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najlepších smart hračiek pre malé i veľké deti nielen pod stromček

10 najlepších smart hračiek pre malé i veľké deti nielen pod stromček
Zdroj | Nintendo
Števo Porubský
10 najlepších smart hračiek pre malé i veľké deti nielen pod stromček
Zdroj | Nintendo
Zdroj | Nintendo

Keďže už aj slovenskí operátori predstavili svoje vianočné ponuky, je najvyšší čas, aby sme s tipmi na vianočné darčeky začali aj my. Môže to znieť akokoľvek divne, veď ešte nebol ani Mikuláš, no spomeňte si, ako rýchlo prešiel doteraz rok 2021. Ešte rýchlejšie tu tak máme Vianoce. Odporúčame preto sledovať náš pravidelný seriál Vianoce 2021, v ktorom vám budeme ponúkať tipy na najrôznejšie produkty či služby, ktoré si myslíme, že majú zmysel.

V seriáli Vianoce 2021 nebudeme sledovať aktuálne zľavy, na tie máme dnes už dva samostatné seriály – ZĽAVY a TECH DEALS. V oboch vždy nájdete tipy na tie najlepšie aktuálne zľavy. Odporúčame preto sledovať aj tie.

Zdroj | Pixabay

Smart hračky pod stromček môžu evokovať rôzne hrajúce hračky, ktoré nemajú význam a iba zvyšujú predajnú cenu hračky. Samozrejme, existujú aj také a súhlasíme s tým, že hrkajúce plyšové zvieratko stačí v domácnosti maximálne jedno. Smart hračky, ktoré sme vybrali sú ale iné. Ide o vzdelávacie hračky nielen pre staršie deti, ale aj tie najmenšie.

Smart hračky je možné programovať, či už jednoduchými kódmi, alebo zložitejšími algoritmami. Práve vďaka tomu si deti cvičia myslenie, logiku, ale zároveň sa dostávajú hravou formou do sveta programovania. Ak teda chcete mať z potomka technicky vzdelaného, odporúčame začať práve takýmito jednoduchými hračkami, ktoré odhalia buď jeho záujem, alebo naopak, nezáujem.

V prípade druhej možnosti viete hračku stále posunúť a predať niekomu ďalšiemu a svojmu potomkovi môžete skúsiť niečo iné, netechnické. Možno bude špičkový gitarista, klavirista alebo bubeník, či top šéfkuchár s Michelinskou hviezdou.

Smart hračky vo výbere ale nie sú len o programovaní. Deti môžu naučiť napríklad kresliť, ale sa aj vzdelávať v najrôznejších oboroch vďaka interaktívnym knihám či glóbusu s rozšírenou realitou… Pozrite si naše tipy na smart hračky pre malé i veľké deti.

Zdroj | Nintendo

Brick Game Tetris

Toto nie je celkom smart hračka, no pri jej objavení sme si nemohli odpustiť ju neodporučiť. Retro herná konzola za pár drobných je určite lepšia alternatíva pre malých hráčov ako smartfón, pričom logické hry cibria detskú myseľ. Hra je absolútne retro, stále obsahuje 9 999 hier a je na tuškové batérie.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Zdroj | Brick Game

Cubetto

Pomerne drahá, ale už na prvý pohľad výborná hračka pre najmenších, ktorí sa môžu naučiť „programovať“. Programovanie v tomto prípade je absolútny základ. Drevená hračka s kolieskami sa programuje pomocou dosky a rôznych farebných príkazových blokov. Nie je tak potrebné vedieť ani písať, ani čítať. Hra je pre deti od troch rokov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

GoGEN Maxi Tabuľka

Kresliaca tabuľka síce úplne nenahradí papier a ceruzky, no dokáže zabaviť na dlhé hodiny. Jedinou nevýhodou je, že nakreslený obrázok sa nedá zavesiť na stenu či chladničku. Displej má 8,5″ uhlopriečku, čo je zhruba 21,5 cm. V predaji je modrá a ružová verzia. Kresliaca tabuľka je pre deti od 3 rokov. V balení sú dva stylusy, perá. Napája sa jednou plochou CR batériou.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

iRobot Root Coding Robot

„Spoločnosť iRobot do svojho portfólia začlenila mini robota Root, ktorý má učiť deti kódovať, pomáhať im objavovať a dopriať príjemnú porciu zábavy. iRobot Root zvládnu deti už v predškolskom veku, no bude zábavnou výučbovou pomôckou aj pre staršie deti, či dokonca starších. Novinka sa ovláda pomocou aplikácie Root Coding App. Pomocou nej viete robota naučiť kresliť, rozpoznávať farby, prehrávať hudbu ktorú zložíte, naučiť ho reagovať na dotyk, svetlo, zvuk, či pohybovať sa po tabuli,“ popisoval robota kolega v čase predstavenia. Aj v tomto prípade je nespornou nevýhodou poriadne vysoká cena. iRobot Root Coding Robot je vhodný pre deti od 4 rokov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Kúzelné čítanie

Séria kníh Kúzelné čítanie obsahuje viac ako tucet rôznych knižiek so špeciálnym perom. Priložením na určené časti knihy sa z pera ozve vždy nejaký zvuk či informácia o danej veci. Knihy sú v slovenskom jazyku, nahovorili ich slovenskí herci (iba ukážkové video je v češtine). Knižky sú vhodné od 6 rokov, no veríme, že aj 4-5-ročné deti si prídu na svoje, pokiaľ majú radi knižky. Nie každá knižka má pribalené smart pero, to stačí kúpiť s knihou raz.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

LEGO SPIKE Prime

LEGO SPIKE Prime prináša balíček, ktorý bude okrem LEGO kociek obsahovať programovateľný hub, do ktorého budete môcť pripojiť svoje postavené dielo. LEGO vytvorilo k stavebnici aj kódovací jazyk založený na programovacom jazyku Scratch a na STEAM learning platforme,“ písal pred časom kolega. nevýhodou SPIKE Prime je veľmi vysoká cena, no stavebnicu si dokážu užiť deti i dospelí. Stavebnica je určená pre deti od 10 rokov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

micro:bit

Jednoznačne najprepracovanejší systém na technické vzdelávanie. Programovateľná stavebnica ponúka nielen základné funkcie, ale vďaka dokúpiteľným prvkom si z micro:bitu môžete postaviť aj robota ako poznáte z reklamy Telekomu. Práve Telekom priniesol micro:bit na Slovensko vo veľkom, no kúpiť si prvky stavebnice môžete aj vo voľnom predaji. Ceny začínajú na zhruba 35 eurách.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Shifu Orboot

Deti od 4 rokov ocenia interaktívny glóbus s rozšírenou realitou. Glóbus v v offline stave dokáže nahradiť klasický glóbus, no bez popisov jednotlivých krajín. So zapnutou appkou v smartfóne či tablete (Android a iOS). Súčasťou balenia je aj špeciálny pas pre virtuálne cestovanie po svete a spoznávanie jednotlivých svetadielov a štátov. V appke je 400 atrakcií, 1 000 faktov v rôznych témach – zvieratá, pamiatky, kuchyňa, kultúra, vynálezy, zemepis a počasie.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Sphero BOLT

Robotická programovacia guľa má displej z 8×8 LED diód, takže vie aj základne komunikovať. Guľa sa programuje pomocou smartfónu a appky Sphero Edu, ktorú je možné použiť na ďalšie Sphero produkty. Guľa sa programuje pomocou blokov, alebo v JavaScripte. Sphero Bolt je vybavený mnohými snímačmi a senzormi, guľa je odolná aj voči vode. Nabíja sa bezdrôtovo.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Smart Sketcher PRO

Jedna z tých drahších smart hračiek, no deti od 5 rokov si sa vďaka nej môžu naučiť kresliť ako nikdy predtým. Projektor obsahuje viac ako 60 rôznych predlôh na kreslenie. Plastového dinosaura stačí postaviť nad papier a dieťa obkresľuje zobrazené obrázky. Vďaka tomu si cibrí motoriku, ale aj kreativitu či svoju fantáziu. Smart Sketcher PRO je navyše možné spárovať aj so smartfónom a vložiť doň napríklad svoje fotky.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.