Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najlepších seriálov, ktoré si pozrieť cez upršané letné dni

10 najlepších seriálov, ktoré si pozrieť cez upršané letné dni
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
10 najlepších seriálov, ktoré si pozrieť cez upršané letné dni
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Leto je oficiálne tu a mnohí z vás sa už určite nevedia dočkať, ako si užijú letnú dovolenku či prázdniny. Keďže však leto prinesie určite aj nejaké upršané dni, pripravili sme pre vás rebríček 10 najlepších seriálov, ktoré si môžete pozrieť cez vaše streamingové služby.

Netflix, HBO Go či Amazon Prime Video. Tri najpopulárnejšie streamingové služby ponúkajú perfektný výber prvotriednych seriálov. Aký si však vybrať? Pripravili sme pre vás zoznam desiatich seriálov, pri ktorých vám čas uletí ako voda a ktoré nájdete na spomínaných službách.

13 reasons why

Netflix

Začneme perfektnou psychologickou drámou podľa knižnej predlohy Jay Asher. Seriál 13 reasons why nás zavedie do školského prostredia, kde hlavná postava Clay Jensen nachádza krabicu s audiokazetami, ktoré mu nahrala spolužiačka Hannah Bakerová, ktorá spáchala samovraždu.

https://www.youtube.com/watch?v=JebwYGn5Z3E

Každá nahrávka skrýva dôvod, prečo sa rozhodla ukončiť svoj život. Prvá séria má 13 dielov a tento rok sme sa dočkali aj druhej. Obe si môžete pozrieť na Netflixe.

Black Mirror

Netflix

Seriál, ktorý vás donúti sa zamyslieť nad modernými technológiami a pokrokom ako takým. Seriál sa venuje otázkam umelej inteligencie, rozšírenej reality či ochrany súkromia.

Výhodou je, že každý diel je oddelený príbeh a jednotlivé diely na seba nenadväzujú, takže nie ste nútení ich pozerať postupne. Všetky štyri do teraz vydané série nájdete na Netflixe. Dokopy má celý seriál 19 epizód.

Chef’s Table Pastry

Netflix

Jediný dokumentárny seriál z nášho zoznamu, ktorý je zároveň orgazmom pre chuťové bunky. Seriál z gastronomického prostredia profesionálnych šéfkuchárov nedávno priniesol svoju štvrtú sériu zameranú na pečenie a dezerty.

Štyri epizódy novej série si pozriete za jedno popoludnie a uvidíte také dezerty, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Nechýba životný príbeh každého zo štyroch kuchárov a nádherný vizuál. Neodporúčam pozerať na lačno.

Disenchantment

Netflix

Seriál, na ktorý si budeme musieť chvíľu počkať, no budeme sa mať na čo tešiť. 17. augusta bude mať premiéru animovaný fantasy seriál od tvorcov kultového seriálu Simpsonovci a Futurama.

Z pera Matta Groeninga sa tak môžeme tešiť na ďalší zaujímavý svet Dreamland plný vtipných momentov. Prvá séria má naplánovaných 10 dielov.

McMafia

Amazon Prime Video

8-dielna britská miniséria bola pre mňa seriálovým prekvapením tohto roka. Organizovaný zločin, ruská mafia a medzinárodná scéna. To spája tento famózny seriál, ktorý by sa dal nazvať Krstný otec súčasnosti.

Okrem nečakaných dejových zvratov a pútavého deja, sa môžete tešiť na lokality ako Londýn, Moskva či Praha. V seriáli si zahrali aj českí herci ako Marek Vašut a Karel Roden.

Mindhunter

Netflix

Krimi triler, na ktorom sa podieľal David Fincher, režisér filmov Sedem, Sociálna sieť či Stratené dievča. Po úspechu prvej série sa natáča aj druhá, ktorá by sa v ponuke Netflixu mala objaviť ešte tento rok.

https://www.youtube.com/watch?v=7gZCfRD_zWE

10 dielov seriálu nás zavedie do obdobia roku 1979, v ktorom sledujeme prácu agentov FBI, ktorí majú na starosti psychologické profily vrahov. Pomocou vypočúvania odsúdených vrahov chcú agenti zistiť motívy tých, čo behajú po slobode.

Stranger Things

Netflix

Jeden z najlepších seriálov na Netflixe ale aj vôbec. Mysteriózny sci-fi seriál vás vráti do popkultúrou nabitých 80. rokov a prinesie zaujímavý príbeh štvorice kamarátov, ktorí objavia dievča s nadprirodzenými schopnosťami. Pridajte do toho nehodu v tajnom laboratóriu a máte postarané o nečakaný kolobeh udalostí.

https://www.youtube.com/watch?v=XWxyRG_tckY&t=26s

Celý seriál je navyše podkresleným vydareným soundtrackom. Dve série, ktoré sú zatiaľ dostupné, budete chcieť vidieť za jeden deň. Netflix oznámil, že tretia séria je už v príprave. Ak máte radi knihy Stephena Kinga a filmy Stevena Spielbegra, tento seriál je pre vás ako stvorený.

The Night Manager

Amazon Prime Video

Seriál, ktorý u nás dokonca uviedla Slovenská televízia pod názvom Nočný recepčný, si získal fanúšikov svojou kvalitou a hereckým obsadením.

Seriál je štýlom podobný McMafii a tešiť sa môžete na nečakané dejové zvraty a tiež perfektné lokality. V hlavnej úlohe sa ukážu Hugh Laurie (Dr. House) a Tom Hiddleston (Avengers).

Twin Peaks The Return

HBO GO

Kultový seriál, ktorý sa minulý rok vrátil po viac ako 25 rokoch. Pred pozretím odporúčam pozrieť prvé dve série z 90. rokov, ktoré priniesli v časoch sit comov mysterióznu nádielku s úžasne napísanými postavami.

Nová séria sa vracia s 18 dielmi, ktoré zamotajú už tak zamotaný príbeh a otvoria nové otázky. Tešiť sa môžete aj na staré tváre, ktoré sa do seriálu vrátili.

Westworld

HBO GO

Posledným seriálom z nášho zoznamu je perfektný sci-fi triler z dielne HBO, v ktorom sa ľudia zabávajú tým, že trávia čas v zábavnom parku v štýle divokého západu, kde strieľajú robotov, ktorí však vyzerajú ako skutoční ľudia. Čo sa však stane, keď si roboti uvedomia svoju existenciu?

Perfektný dramatický seriál sa nedávno vrátil s druhou sériou, ktorej finále sme sa dočkali minulý týždeň. Ak ste seriál ešte nevideli, ideálny čas to napraviť a pozrieť si obe dostupné série.