Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najlepších mobilných hier na letnú dovolenku

10 najlepších mobilných hier na letnú dovolenku
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
10 najlepších mobilných hier na letnú dovolenku
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Leto je o moriach, horách, bazénoch či lesoch, no popri tom treba relaxovať aj pasívne. Ak so sebou namiesto kníh beriete iba smartfón či tablet, máme pre vás 10 najlepších hier, ktoré si so sebou môžete vziať na letnú dovolenku.

Sudoku Master Edition: Logic

Riešenie sudoku patrí ku každej správnej dovolenke a ak máte po ruke nejaké zariadenie so systémom iOS, určite so sebou vezmite aj túto vydarenú verziu klasickej logickej hry. Ak navyše vlastníte iPad a Apple Pencil, čísla môžete do políčok zapisovať aj ručne.

https://vimeo.com/232402115

Stiahnuť aplikáciu

Calculator: The Game

Ak máte radi logické hry s číslami, no Sudoku vás už omrzelo, skúste hru Calculator: The Game. Hra je založená na plnení matematických príkladov, ktoré vám predloží sympatická kalkulačka.

Stiahnuť aplikáciu

Pozrite si

Ako komunikovať z roamingu zadarmo?

Starman

Stále logická, no tentokrát atmosférická hra vás vtiahne do monochromatického sveta, v ktorom budete riešiť hádanky s tajomným astronautom. Hra vás svojim tempom donúti spomaliť a vychutnať si nie len vydarený vizuál a zvukový sprievod, ale aj vašu dovolenku.

Stiahnuť aplikáciu

Absolute Drift

Pri oddychu ešte zostaneme, aj keď v trochu inej forme. Absolute Drift spája adrenalínové driftovanie s minimalistickým dizajnom a skvelou hrateľnosťou, ktorá vám umožní zrelaxovať aj pri honbe za najvyšším skóre.

Stiahnuť aplikáciu

Pozrite si

10 užitočných gadgetov nielen na leto do 40 €

Scalak

Hra Scalak vás donúti popremýšľať nad náročnými hádankami, na ktoré však máte toľko času, koľko len chcete. Originálne priestorové skladačky vo vašom smartfóne vám pomôžu skrátiť čas strávený v aute, autobuse, vlaku či lietadle, nech už za letnou dovolenkou cestujete kamkoľvek.

https://youtu.be/Vt93cZaNycw

Stiahnuť aplikáciu

Euclidean Lands

Táto ťahová logická hra potrápi vaše hlavy tým, že vás donúti manipulovať s prostredím a figúrkami tak, aby ste úspešne eliminovali vašich nepriateľov a dostali sa tak do cieľa. Celkovo 40 úrovní by vám na letnú dovolenku malo stačiť, najmä keď sa ich náročnosť rapídne stupňuje.

Stiahnuť aplikáciu

Pozrite si

7 inšpiratívnych technologických kníh na letné čítanie

Lara Croft GO

Predchádzajúca hra má s hrou Lara Croft GO spoločné to najpodstatnejšie a to hernú mechaniku. Aj v tomto prípade budete posúvať vašu postavu, teda Laru Croft, po dobrodružnom hernom prostredí, v ktorom musíte bojovať s nepriateľmi a riešiť logické hádanky.

Stiahnuť aplikáciu

Perspecto

Perspecto je ďalšia hra, v ktorej sa musíte zahrávať s priestorom a zároveň s objektami, tentokrát aby ste vytvorili stanovený obrazec. Úrovne sú postupne komplexnejšie, pridávajú sa do nich ďalšie mechaniky a faktory, ktoré vám poriadne potrápia mozgové závity.

https://youtu.be/wnddgG4JHHs

Stiahnuť aplikáciu

Dissembler

Farebné štvorce tentokrát uvidíte v hre Dissembler v 2D a vašou úlohou je postupným otáčaním a spájaním odstraňovať ich z hracej plochy. Ak by vám na dovolenku nestačilo 120 základných úrovní, k dispozícii máte aj denné výzvy, ktoré obsahujú šesť náročných úrovní.

Stiahnuť aplikáciu

Pozrite si

10 najlepších seriálov, ktoré si pozrieť cez upršané letné dni

Seek by iNaturalist

Seek by iNaturalist je niečo medzi hrou a vzdelávacou aplikáciou, ktorá dokáže identifikovať až 30-tisíc rôznych druhov rastlín a živočíchov. Namiesto Pokémonov tak budete zbierať do svojej zbierky faunu a flóru, o ktorej sa aj čo-to naučíte.

Stiahnuť aplikáciu