Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najlepších aplikácií na výlet alebo dovolenku

10 najlepších aplikácií na výlet alebo dovolenku
Zdroj | Incipio
Stanislav Vinc
10 najlepších aplikácií na výlet alebo dovolenku
Zdroj | Incipio
Zdroj | Incipio

Smartfóny, ako ich poznáme dnes, sú tu s nami viac než 10 rokov a za tú dobu sa im podarilo pretvoriť svet v mnohých smeroch vrátane cestovania. Celý proces od plánovania výletu či dovolenky môžete absolvovať pomocou aplikácií a my sme si pre vás pripravili zoznam tých, ktoré môžete skúsiť napríklad aj počas týchto sviatkov, ktoré sú minimálne po stránke počasia určite vydarené.

Airbnb

Zdieľaná ekonomika so sebou priniesla menšiu revolúciu v cestovaní a na čele tejto revolúcie stojí Airbnb. Táto služba spája ľudí, ktorí majú voľnú izbu, byt či dom s ľuďmi, ktorí si hľadajú dočasné, alebo dlhodobé ubytovanie. Ubytovanie cez Airbnb je často lacnejšie a útulnejšie, než štandardné hotelové izby.

Ak natrafíte na dobrého prenajímateľa, získate od neho tipy na zaujímavé miesta či reštaurácie v meste, v ktorom ste ubytovaní. Zaujímavé miesta a udalosti vám odporučí aj samotné Airbnb, pričom na koncerty či predstavenia si môžete zarezervovať miesta priamo cez mobilnú aplikáciu.

Stiahnuť aplikáciu

Booking.com

Ak preferujete ubytovanie v klasických hoteloch, skúste overenú aplikáciu Booking.com. Databáza Booking.com obsahuje viac než 41 000 destinácií, takže s nájdením ubytovania by ste nemali mať problém kdekoľvek na svete. Ubytovanie si môžete vybrať podľa ceny, lokality, hodnotenia, a dokonca aj podľa dostupnosti Wi-Fi pripojenia.

Nenechajte sa však zbytočne nalákať na červené nápisy, že vo vašom vysnívanom hoteli je k dispozícii už len jedna izba a pre istotu si skontrolujte skryté poplatky a storno podmienky.

Stiahnuť aplikáciu

Google Maps

Staré dobré mapy od Google sa vám môžu na dovolenke hodiť viac, než si myslíte. Už nejakú dobu si totiž do aplikácie môžete uložiť ľubovoľné oblasti či mestá na prehliadanie v offline režime a nechýbajú ani popisy známych pamiatok, zaujímavé miesta vo vašom okolí a pešia navigácia, do ktorej je už zapojená aj mestská hromadná doprava.

Funkcia StreetView vám umožní obzrieť si zaujímavé miesta zvonku či zvnútra a vďaka hodnoteniam používateľov zistíte, či sa vám ich oplatí navštíviť aj naživo.

Stiahnuť aplikáciu

PackPoint

Je len málo horších pocitov, ako keď počas cesty na dovolenku zistíte, že ste doma zabudli niečo dôležité. S aplikáciou PackPoint by sa vám to už stať nemalo. Aplikácii najprv prezradíte, kam cestujete, kedy cestujete a čo tam plánujete robiť. Aplikácia vám na základe toho vygeneruje zoznam vecí, ktoré by ste si mali zbaliť.

Veci v zozname si môžete počas balenia rovno odškrtávať. Ak si zoznam chcete prispôsobiť, budete si musieť zakúpiť Premium verziu, no 3,19-3,49 € je len malá cena za to, že pri balení nezabudnete na nič podstatné.

Stiahnuť aplikáciu

Sygic GPS Navigation & Maps

Nezáleží na tom, či cestujete autom, alebo sa potrebujete pohybovať po neznámom meste pešo, v každom prípade si so sebou nezabudnite vziať navigáciu Sygic.

Táto slovenská aplikácia ponúka nielen offline mapy, ale aj milióny zaujímavých miest, upozornenia na rýchlostné obmedzenia, asistenta jazdných pruhov, Head-up Display, Dashcam, vyhľadávač parkovacích miest a mnoho ďalších funkcií, pre ktoré sa oplatí investovať do Premium licencie a vziať si Sygic so sebou na každý výlet či dovolenku.

Stiahnuť aplikáciu

TripAdvisor

Aplikácia TripAdvisor vám pomôže nájsť tie najzaujímavejšie miesta, najlepšie hotely a najkvalitnejšie reštaurácie, nech už ste v akomkoľvek meste na svete. Každé dôležité miesto obsahuje fotografie od používateľov, hodnotenie, otázky a odpovede a v prípade niektorých miest aj možnosť rezervácie či zakúpenia lístkov vopred.

V aplikácii si tiež môžete vopred vytvoriť plán, do ktorého si na každý deň vložíte zoznam miest, ktoré chcete v ten konkrétny deň navštíviť.

Stiahnuť aplikáciu

Vypadni.sk

Ak si myslíte, že ste už videli každý kút Slovenska, skúste aplikáciu Vypadni.sk. V tejto aplikácii nájdete viac než 2 800 pamiatok, jaskýň, hradov, zámkov, vodopádov a ďalších zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť. Všetky miesta, ktoré plánujete navštíviť, si môžete uložiť do zoznamu, takže ich spätne ľahko nájdete aj na mape.

Ak si odmyslíte drobné nedostatky a zbytočne zložité používateľské prostredie, tak pomocou Vypadni.sk môžete nájsť skutočné poklady Slovenska, o ktorých ste možno nikdy nepočuli.

Stiahnuť aplikáciu

XE Currency

Na eurá sme si už zvykli, no na dovolenkách do niektorých krajín musíme ešte stále oprášiť kalkulačky. Aplikácia XE Currency patrí medzi najspoľahlivejší zdroj informácií o cenách mien a vďaka zabudovanej kalkulačke, ktorá obsahuje všetky svetové meny, si s ňou poradíte v akejkoľvek krajine.

Aplikácia tiež ponúka widget, ktorý vám zobrazí aktuálne kurzy na domovskej obrazovke. Náročnejší cestovatelia si môžu zaobstarať verziu Pro, ktorá umožní sledovanie viacerých mien súčasne.

Stiahnuť aplikáciu

Mapy.cz

Ak sa chystáte na turistiku po Česku a Slovensku, určite si do svojho smartfónu stiahnite Mapy.cz od Seznamu. Aplikácia obsahuje skvelé turistické mapy, ktoré môžete využívať aj bez pripojenia k internetu. Šikovnou funkciou je tiež takzvaný Batôžtek, do ktorého si môžete ukladať miesta či výlety, alebo funkcia Stopár, ktorá dokáže zaznamenávať prejdenú trasu.

Určite poteší prítomnosť cestovných poriadkov MHD, no Mapy.cz poslúžia tiež vodičom, pretože obsahujú aktuálne ceny pohonných hmôt, informácie o parkovacích miestach a samozrejme aj hlasovú navigáciu.

Stiahnuť aplikáciu

Uber

V našom hlavnom meste sa síce už Uberom neodvezieme, no v zhruba 500 mestách po celom svete ešte áno. Používanie Uberu v cudzom meste vám umožní odhadnúť cenu, za akú sa budete viezť a trasu, akou vás vodič povezie.

Ide tak o ideálny spôsob, ako sa vyhnúť nepríjemnostiam pri preprave taxíkom v neznámom meste. Výhodou je možnosť platby kartou, hodnotenie vodičov a  zákaznícka podpora, ktorá je k dispozícii v prípade problémov s jazdou.

Stiahnuť aplikáciu