Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najčítanejších článkov o kryptomenách v roku 2021 na TECHBOX.sk

10 najčítanejších článkov o kryptomenách v roku 2021 na TECHBOX.sk
Zdroj | Kaspersky
Richard Pliešovský
10 najčítanejších článkov o kryptomenách v roku 2021 na TECHBOX.sk
Zdroj | Kaspersky
Zdroj | Kaspersky

Koniec roka, resp. nový rok býva vhodným časom na bilanciu, preto sme aj my pre vás pripravili rebríčky top článkov. V rámci špeciálnej koncoročnej sekcie ROK 2021 sme sa obzreli za tým najlepším zo sveta technológií za posledný rok. Tentokrát pre vás máme rebríček 10. najčítanejších článkov o kryptomenách.

1. Svet má novú kryptomenu, zo Slovenska ‒ WEXO DeFi Token od CRYPTON DIGITAL, SE

Wexo DeFi Token je prvá slovenská kryptomena registrovaná na Blockchaine Cardano. Reprezentuje fintech platormou WEXO, ktorá umožňuje komfortné využívanie kryptomien. Jej autori, spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE, nedávno spustili aj rovnomennú aplikáciu

2. Ako si kúpiť kryptomeny v čase koronakrízy?

Zdroj | Coindesk

3. Kedy je ideálny čas na nákup Bitcoinu?

Toto určite otázka, ktorú si kladie každý, kto chce vstúpiť do sveta kryptomien. Pozrime sa na jednoduchý systém ako môžete minimalizovať riziko aj prípadné úvodné straty. Dokonalý čas totiž neexistuje. 

4. Kryptomeny ako najväčšia príležitosť najbližších rokov?

Podľa výskumu až cez 9 0% nováčikov v oblasti kryptomien si nenaštuduje čo Bitcoin je a rovno sa pustí do investovania prípadne ťaženia. Keď potom príde prvý väčší pokles či negatívne informácie, tak daný nováčik začína pochybovať o svojom rozhodnutí a stráca dôveru v kryptomeny. Toto je najčastejšia chyba takmer každého nováčika, ktorá ho stojí nemálo financií.

Zdroj | Travis Wolfe / Shutterstock.com

5. Prečo Bitcoin posledné mesiace tak rastie?

Bitcoin sa ešte minulý rok v marci pri ,,COVID prepade“ na trhoch pohyboval na cene 4 000 USD za jednu mincu. Dnes, o rok neskôr, sa pohybuje na úrovni 58 000 USD. Čo stojí za týmto prudkým rastom? Je to len náhoda? Dalo sa to vyčítať už dopredu?

Pozrite si

21 najčítanejších článkov roka 2021 na TECHBOX.sk

6. Čím je tento rast Bitcoinu iný ako ten v roku 2017?

Bitcoin je na rekordných hodnotách a veľa ľudí sa snaží porovnávať rast z roku 2017 s terajším rastom. Vtedy sme sa vyšplhali na magických 20 000 USD a nasledujúce 3 roky sme ju nevedeli prekonať. Čím sú však tieto rasty iné a naopak čo majú spoločné?

7. Časté podvody v kryptomenách – aké sú hlavné znaky?

Zdroj | Europa.eu

8. Na Slovensku bude možné platiť kryptomenami cez smartfónové terminály

Niektoré slovenské prevádzky prijímajú platbu kryptomenami, no ide o zanedbateľné množstvo. To chce zmeniť Global Payments, ktorý na Slovensku spúšťa podporu kryptomien na ich termináloch. Nejde však o klasické platobné terminály, ale o mobilnú aplikáciu GP tom, ktorú je možné nainštalovať na Android smartfóny a cez QR kódy platiť.

Zdroj | GoCrypto

9. Salvádor chce vybudovať „Bitcoinové mesto“ napájané sopkou

Salvádorský prezident Nayib Bukele predstavil svoj doteraz najambicióznejší plán. V regióne La Unión chce vybudovať tzv. Bitcoin City, teda mesto venované kryptomene Bitcoin, v ktorom bude prebiehať aj jej ťažba s využitím geotermálnej energie z neďalekého stratovulkánu Conchagua.

Zdroj | Gobierno del Presidente Nayib Bukel

10. Kryptomeny čoraz viac priťahujú extrémistov

Krypto komunita má aj svoje tienisté stránky a často priťahuje kyberzločincov alebo podvodníkov, ktorí hromadia milióny dolárov v elektronickej mene. Potvrdila to americká štúdia.

Zdroj | Bitcoinist