Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najčítanejších článkov o elektromobiloch na TECHBOX.sk

10 najčítanejších článkov o elektromobiloch na TECHBOX.sk
Michal Sobek
10 najčítanejších článkov o elektromobiloch na TECHBOX.sk

Rok 2021 sa pomaly končí a my zisťujeme, že vás téma elektromobilov zaujíma čoraz viac. To sme radi, pretože na našom webe nájdete mnoho recenzii aj bežných noviniek. Urobili sme vám preto prehľad 10 najčítanejších článkov o elektromobiloch na TECHBOX.sk.

1. Tesla žaluje Teslu! Prejde majetok americkej Tesly do rúk východoeurópanov?

Česká Tesla zablokovala bankové účty Tesly Elona Muska za to, že roky neoprávnene používa jej meno. Predbežné opatrenie na blokáciu účtov už podpísal federálny sudca John Bill Gates, ak sa situácia dramaticky nezmení, po sviatkoch bude americká Tesla v nezávideniahodnej situácii. Akcie Tesly na burze padli na historické minimá, so stratou ich rozpredáva aj hedžový fond Warrena Buffetta.

Zdroj | Tesla

2. Prvá jazda s Dacia Spring – najlacnejší elektromobil na trhu nás šokoval

Prečo nespravia elektromobil, ktorý nemá masážne sedadlá, Matrix LED svetlá, výkon cez 300 koní a celý zoznam asistenčných systémov, aby nestál 50 tisíc? Otázka, ktorú si množstvo ľudí aspoň raz položilo bez jasnej spätnej väzby. Teraz ale prichádza Dacia s modelom Spring a prináša dlho očakávanú odpoveď.

3. Číňania majú elektromobil s bezdrôtovým nabíjaním a dojazdom 1 000 km

IM Auto predstavilov model Zhiji L7, ktorého dojazd atakuje 1 000 km. Nie všetko je ale také ružové, pretože ide o NEDC metodiku merania, ktorá dnes už neobstojí. Lahôdkou má byť ale 11 kW bezdrôtové nabíjanie, takže stačí nad nabíjačku zaparkovať a môžete nabíjať.

4. 45 elektromobilov aktuálne dostupných na Slovensku

Ponuka elektromobilov na Slovensku sa za posledný rok výrazne rozrástla. Pribudli desiatky elektromobilov, ktoré vedia zaujať i zaujímavejšou cenou či dojazdom. Teslu ale u nás oficiálne stále nehľadajte, no vyberať je našťastie určite z čoho aj bez nej.

5. Najlacnejší elektromobil na trhu bude mať Dacia, poznáme cenu Spring Electric

Dacia pre francúzsky trh odhalila cenu azda najdostupnejšieho elektromobilu na trhu, minimálne na tom našom. Bavíme sa pritom o normálnych, aspoň 4-miestnych vozidlách, nie maličkých elektroautíčkach pripomínajúce golfové vozíky. Dacia Spring Electric pozná svoju cenu.

6. Rimac ide stavať nové sídlo firmy za viac ako 200 000 000 eur, budú v ňom ovce!

Mate Rimac, zakladateľ a CEO automobilky Rimac Automobili, oznámil svoj najnovší a doposiaľ najdrahší projekt a nie je to nový hyperšportový model. Naopak, bude to výrobňa hyperšportových automobilov. Aby som bol presný, bude to campus Rimacu s novým R&D a fabriku pre automobilku. Stáť má viac ako 200 miliónov eur.

Zdroj | Rimac Automobili

7. Môže byť Dacia Sandero najpredávanejším automobilom v Európe? Už ním je!

Volkswagen sa roky tešil a chválil tým, že jeho Golf je najpredávanejším modelom Európy, sveta i vesmíru. Hoci sa mu to neraz podarí, v lete sa najpredávanejším automobilom stala Dacia Sandero! Prekonala tak velikánov ako práve VW Golf, Toyota Yaris či Peugeot 20X.

8. Elon Musk „tajným plánom“ valcuje konkurenciu

Elon Musk, vďaka svojej spoločnosti SpaceX nazývaný aj „raketový muž“, má za sebou závratnú, vskutku raketovú kariéru. Stojí za extrémne úspešnými firmami Tesla (pôvodne Tesla Motors), SpaceX, ale dobrý drive majú aj The Boring Company, OpenAI, alebo Neuralink. Prudký rast ceny akcií spoločnosti Tesla v minulom roku vyniesol Muska na piedestál najbohatšieho muža planéty.

9. Elektromobil Mercedes-Benz EQS je už na Slovensku, prvé dojmy sú fantastické!

Mercedes-Benz priniesol na Slovensko svoju prémiovú elektrickú novinku s označením EQS. Najvyššia trieda S sa dočkala plnohodnotnej elektrifikácie so skutočnou noblesou. Maximálny komfort kombinuje s nadpriemernými parametrami dojazdu či možnosťami nabíjania. Prvé stretnutie nás skutočne oslovilo.

10. 167 elektromobilov, ich dojazd a spotreba podľa EPA. Tesla prišla o trón!

Po pol roku sme sa opäť pozreli na tabuľky americkej organizácie EPA, ktorá otestovala ďalšie elektromobily. Aby sme boli presní, bolo ich 30! Vďaka tomu sme mohli opätovne rozšíriť pôvodný zoznam 137 elektromobilov z jari tohto roka o mnohé ďalšie modely. Drží si prvenstvo v dojazde stále Tesla? Nie!